Muharrem, Nilay Akgün Yılmazkaya

Nilay Akgün Yılmazkaya​

Çukurova Üniversitesi Jeoloji Mühendisliğinden mezun oldu. 2010 yılında Adnan Bayraktar eğitmenliğinde Tango’ya başladı ve asistanlığını yaptı. 2017 yılında İstanbul Tango’nun eğitmen kadrosuna katıldı. Sonraki yıllarda tekniğini geliştirmek için Murat Elmadağlı, Eşref Tekinalp, Vanessa Gauch, Buket Akdol ve Ilgın Tetikcandan dersler aldı. Devamında da Dünyaca ünlü dansçılar Facundo Pinero-Vanessa Vilalba, Sebastian Jimenez- Joana Gomes, Sebastian Achaval, Rxana Suarez, Dmitry Vasin -Sagdiana Hamzina ve Leandro Oliver – Laila Rezkile ile çalıştı ve bu çalışmalara devam ederek kendi stilini geliştirmektedir.

 


 

Muharrem Yılmazkaya

İstanbul Üniversitesi Reklamcılık bölümünden mezun oldu ve 12 yıl profesyonel tiyatro ve müzikallerde yer aldı. 2014 yılında Tango’ya başladı ve 2017 yılında İstanbul Tango’nun eğitmen kadrosuna katıldı. Sonraki yıllarda tekniğini geliştirmek için Murat Elmadağlı, Eşref Tekinalp, Vanessa Gauch, Buket Akdol ve Ilgın Tetikcan’dan dersler aldı. Devamında da Dünyaca ünlü dansçılar Facundo Pinero-Vanessa Vilalba, Sebastian Jimenez- Joana Gomes, Javier Rodriguez, Sebastian Achaval- Roxana Suarez, Dmitry Vasin -Sagdiana Hamzina ve Leandro Oliver – Laila Rezkile ile çalıştı ve bu çalışmalara devam ederek kendi stilini geliştirmektedir.

 


 

Muharrem Yılmazkaya ve Nilay Akgün Yılmazkaya TDSF A klasman dansçıları 2018 Cumhuriyet kupası ve 2019 Trabzon Kupası birincileridir.

 

Muharrem, Nilay Akgün Yılmazkayainplato