Emre Ede, Eğitimci, Yazar • Portre

Emre Ede 1998 yılından beri sektörde. Dershaneden özel okula kadar sektördeki bütün kurum türlerinde tecrübe sahibi. 7.sınıftan 12. sınıfa kadar her öğrenciyle çalışıyor. Özellikle eğitimde oyunlaştırma üzerine yoğunlaşmıştır.

20 yıllık birikimini “Eğitimde Oyunlaştırma ve Uygulamaları” kitabında toplayarak yayımlamıştır.

İstanbul Teknik Üniversitesi’nde lisans eğitiminden sonra Marmara Üniversitesi Fizik Öğretmenliği bölümünde yüksek lisansını tamamladı. Final Dershanesi, Işık Okulları, Eyüboğlu Eğitim Kurumları çalıştığı kurumlar arasındadır. Halen TED Rönesans Kolejinde Fizik öğretmenliği yapmaktadır. 

Ben hiçbir zaman “Emre Hoca” ya da “Emre Öğretmen” olmadım. Hangi kurumda çalışırsam çalışayım öğrenciler bana hep “Emre Abi” dediler. Çoğu zaman anlattığım dersler müfredat ile birlikte kendi tecrübelerimi içeriyordu. Son derece meraklı biri olduğum içinse birçok konu hakkında bilgi sahibiydim. Dolayısı ile çocukların sorularını rahatlıkla cevaplandırabiliyordum. Merak hikaye ile birleşince “Ders yapmıyor ama anlıyorum” diyen öğrenciler ortaya çıkmaya başladı. “Formülleri doğrudan hatırlamasam da hikayeleri hep hatırlıyorum. Bu sayede formülleri hatırlıyorum” diyen öğrencilerin sayısı gün geçtikçe arttı

Emre Ede, Eğitimci, Yazar • Portremustafa turgut